Napelem rendszer árak

Napelem rendszer kivitelezésén gondolkodik? Szeretne megszabadulni a villanyszámlák jelentette anyagi terhektől?

Nagyszerű lehetőséget kínálunk, hogy egyszerűen, gyorsan, megbízható helyről szerezze be a minőségi napelem rendszerét. Tekintse meg ajánlatunkat! Az oldalon található napelem árak olyan kalkulációk, melyek minden költséget tartalmaznak, beleértve a felszerelést, és az áramszolgáltatói (E.ON, NKM Zrt., ELMÜ-ÉMÁSZ) engedélyeztetést is.

Új 2024-es napelemes rendszer árajánlatok mintákkal

Napelem rendszer árajánlat táblázatok utoljára frissítve:

Napelem rendszer 1 fázis (3kW)

Teljes költség: 1.310.640 Ft.

Napelem rendszer 3 fázis + energia tároló (4,6kW)

Teljes költség: 4.006.850 Ft.

Mit foglal magába nálunk a napelem rendszer ára?

  1. A megfelelő minőségű és mennyiségű Trina Vertex napelem panelt vagy Risen RSM-8 monocellás, magas hatásfokú modult.
  2. Egy megbízható Huawei Sun invertert (ami a megtermelt egyenáramot váltakozó árammá alakítja) vagy Deye inverter csomagot energia tárolóval.
  3. A profi Würth napelem tartókonzolt ill. tartószerkezetet, ami ellenáll az időjárás hatásainak.
  4. Az összes alkatrészt (Lapp kábeleket, kismegszakítókat, DC és AC oldali csatlakozó dobozt, stb.), ami a biztonságos, hatékony működéshez szükséges.
  5. Az áramszolgáltatói (E.ON, NKM Zrt., ELMÜ-ÉMÁSZ) engedélyeztetést
  6. A komplett szerelést
  7. Garanciát

Melyek a legnépszerűbb napelemes rendszerek ma a Magyar piacon?

A magyar napelemes piacon jelenleg a legnépszerűbb rendszerek kiválasztása nagyban függ az otthonok energiaigényétől, a rendelkezésre álló hálózati csatlakozástól (egy- vagy háromfázisú), és attól, hogy van-e igény energiatárolásra. Íme néhány tipikus rendszer, amelyek mostanában népszerűek:

    1. 1 fázisú rendszerek (kisfogyasztók, kisebb háztartások számára):

      • 3 kW – 4 kW energiatároló nélkül: Ez az egyik legnépszerűbb megoldás kisebb háztartások számára, ahol az energiafogyasztás nem túl magas. Ezek a rendszerek jól illeszkednek az átlagos családi házak fogyasztási szokásaihoz, és viszonylag alacsony kezdeti költséggel telepíthetők.
      • 2,5 kW – 3 kW energiatárolóval: Az energiatárolóval ellátott kis rendszerek egyre inkább keresettek azok számára, akik részben vagy teljesen függetlenek szeretnének lenni az áramszolgáltatóktól, de a költségek és a tárolási kapacitás miatt ez a megoldás inkább egyéni igényeken alapul.
    1. 3 fázisú rendszerek (nagyobb energiafogyasztásra, jövőbeli bővítésre alkalmasak):

      • 4,5 kW – 5 kW energiatároló nélkül: Ez az egyik leggyakoribb háromfázisú rendszer, amely a nagyobb családi házak és energiafogyasztók igényeit elégíti ki. Elegendő energiát termel ahhoz, hogy az alapvető háztartási gépeket ellássa, miközben rugalmasan bővíthető a jövőben.
      • 6 kW – 7,5 kW energiatároló nélkül: Ez a kategória már inkább a nagyobb fogyasztók számára ideális, ahol például elektromos autó töltése is felmerülhet. Ezek a rendszerek már komolyabb beruházást igényelnek, de lehetővé teszik a nagyobb energiaigény kielégítését, és a jövőben akár tárolókkal is kiegészíthetők.
    1. Nagyobb rendszerek (nagy háztartások vagy kisvállalkozások számára):

      • 8 kW – 10 kW háromfázisú rendszer energiatárolóval vagy anélkül: Ezek a rendszerek már inkább nagyobb ingatlanokhoz vagy vállalkozásokhoz illenek, ahol jelentős a napi energiafelhasználás, és esetleg a teljes függetlenséget célozzák meg az energiatároló segítségével. Egyre népszerűbbek a háromfázisú rendszerek, amelyekhez energiatároló is kapcsolódik, így optimalizálva az energiafelhasználást és biztosítva a folyamatos ellátást.
    1. Energiamenedzsment rendszerekkel kombinált napelemes rendszerek:

      • Ezeket a rendszereket általában okos energiamenedzsment eszközökkel szerelik fel, amelyek monitorozzák a fogyasztást, szabályozzák a termelést és optimalizálják a hálózatra való betáplálást vagy az energiatároló használatát.

KÉRJEN ÁRAJÁNLATOT MOST NAPELEMES RENDSZERÉRE

Néhány egyszerű kérdés megválaszolásával személyre szabott árajánlattal tudunk segíteni Önnek. Amennyiben elárulja lakcímét, a műholdképek segítségével meg tudjuk nézni a háza fekvését, így következtetni tudunk a rendelkezésre álló tetőfelületre, és természetesen ki tudjuk számolni, hogy az adott tetőfelület elégséges–e a szükséges napelemek számára. Ha a tetőről készített néhány képpel is kiegészíti az ajánlatkérőt még pontosabb ajánlattal tudunk szolgálni.

8+1 jó tanács napelemes rendszer vásárlásakor

1. Ellenőrizze az ajánlatban szereplő modulok típusát, kérje el azok adatlapját, és a gyártói megfelelőségi nyilatkozatot. Ellenőrizze, hogy az ajánlott modulok megfelelnek–e az IEC 61215:2005 és az EN 61730-1, 61730-2:2007 szabványoknak. Az olyan általános jellegű ajánlatot, ami nem nevezi meg konkrétan a napelem típusát, kezelje fenntartásokkal. Ellenőrizze a modulok gyártóját az interneten. Ragaszkodjon minőségi, európai gyártó termékeihez!

2. Követelje meg, hogy a tartókonzol TÜV minősített legyen. Jó nevű konzol gyártó nem sok van, érdemes európai gyártót választani.

3. Nagyon fontos, hogy a szolár kábel igazoltan tűzálló és UV álló legyen. A napelemeket nem lehet lekapcsolni, egy tűz esetén ez rendkívül fontos lehet. A kábelezés ára nem jelentős tétel a rendszer árában, ezen nem szabad spórolni!

4. A napelemes rendszer ajánlatában szereplő invertert ellenőrizze az áramszolgáltató honlapján. Lehetnek olyan inverterek, amiket nem mindegyik szolgáltató fogad el.

5. A napelemes rendszer kötelező tartozéka az AC oldali túlfeszültség levezető. Ennek hiányában az óracsere is megtagadható. Ne hagyja, hogy az árajánlatban opcionálisan szerepeltessék, mert az a napelemes rendszer nem teljes rendszer.

6. Fontos-e, hogy mono, vagy polikristályos az ajánlott modul? A mi éghajlatunk mellett nincs számottevő különbség a két típus várható hozama mellett. A monokristályos napelemek érzékenyebbek az árnyékokra, a poli modulok ugyanazt a napi energia mennyiséget több idő alatt termelik meg. Gyakorlatilag mindegy, hogy melyik szerepel az ajánlatban. Vékonyfilmes modult azonban semmi esetre sem válasszon!

7. A napelemek hatásfoka nem irányadó szempont. A hatásfok egy olyan szám, ami azt mutatja meg, hogy egységes felületű napelem a beérkező napsugárzás hány százalékát alakítja át elektromos árammá. A 15% hatásfokú 250 W-os modul ugyanannyit termel, mint a 18% hatásfokú. A nagyobb hatásfokú csak néhány cm-rel kisebb, de ennyi a különbség.

8. Csak olyan kivitelező ajánlatát fogadja el, amelyik ellenőrizhető referenciákkal rendelkezik. A „gyakorlat teszi a mestert” nem csak egy mondás, hanem tapasztalat.

+1 Ellenőrizze, hogy a kapott árajánlat valóban teljes körű, minden költséget tartalmazó legyen. Ha nem biztos benne, kérje ennek írásos megerősítését.